סניף יד לבנים בראש העין פועל להנצחת זכרם והנחלת מורשתם של חללי מערכות ישראל בני ראש העין.
בית יד לבנים – חדר ההנצחה – ממוקם ברח' הרצל בצמוד למוזיאון מורשת יהדות תימן.
המקום משמש בעיקרו, חדר תצוגה של תמונות הבנים חללי ראש העין ופריטי הנצחה הכולל מצגת נופלים וירטואלית ,מיצגים מעיזבונם של הנופלים , ספר נופלים שכולל את רשימת הנופלים וסיפור חייהם ומורשתם כולל עמדת מידע ממוחשבת עם קישור לאתר "יזכור" של משרד הביטחון יד לבנים, שבו ניתן למצוא מידע ופרטים אישיים נוספים
כגון: מקום קבורה סיפור חיים מפורט – מקום נפילה ועוד
מייסד יד לבנים הראשון בראש העין הוא הרב נפתלי צובארה – אביו של ידיד צובארה ז"ל
שנפל ביום כ"א באב תשמ"ב (10.08.1982) מלחמת לבנון הראשונה .
כיום מכהנת כיו"ר הסניף הגברת מיכל לדני- אימו של עוזיה לדני שנפל ביום ח' בשבט תשס"ח (15.01.2008)
רוב נציגי יד-לבנים והמתנדבים בסניף , פעילים בהתנדבות למען המשפחות השכולות בעיר. הארגון יוזם ומעודד, את מעורבותם של המשפחות השכולות בפרויקטים להנצחת הנופלים,
הסניף יוזם ומקיים פעילות חברתית ותרבותית כנסים ימי עיון, דיונים וסמינרים, שתכליתם להנחות את הפעילים והמתנדבים לפעול בהתנדבות לחתור לשותפות מלאה בעיצוב אופי הפעילות של הסניף להגדלת נפח הפעילות החברתית והקהילתית להנגשת הזיכרון לכלל הקהילה בעיר.
אתר "גלעד לזכרם" שמקושר עם אתר העירייה - ראש העין, מהווה נדבך נוסף במסגרת הרצון לזכור ולהנציח את מורשת, חללי מערכות ישראל בעיר.
סניף יד לבנים – שותף באופן מלא ופעיל בהפקת טקסי הזיכרון השנתיים בשיתוף עיריית ראש העין ומשרד הביטחון- "אגף הנצחה משפחות ומורשת".
כמו כן , הסניף פועל ודואג לתחזוקת כלל האנדרטאות לזכר חללי צה"ל הפזורות בעיר.

סניף יד לבנים ועיריית ראש העין יחד עם מח' הנוער עמלים על תכנית לנוער שעיקרה חיבור בני הנוער לנושא השכול וההנצחה שתכלול לימוד והנחלת ערכים , מורשת קרב תוך תיעוד זיכרון הנופלים ומורשתם, בשילוב וחיבור למורשת העיר תוך יצירת קשר עם המשפחות השכולות ובתיאום עם בתי ספר, תנועות הנוער, פעילות חינוכית שתתרום משמעותית לחיזוק הקשר וחיבוק המשפחות השכולות.

המקום מונגש לקהל הרחב
כתובת הסניף: רחוב שבזי פינת וולפסון